Aktualitet

Rama e hodhi në gjyq, reagon gazetari i BILD, Peter TiedeBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 25/06/19 |
mapo.al

Peter Tiede, gazetari që tronditi politikën shqiptare me publikimin e 32 përgjimeve audio ku provohej manipulimi i zgjedhjeve në Dibër dhe Durrës, ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se ka nisur procesi gjyqësor kundër gazetarit të BILD.


Tiede ka replikuar te postimi i kryeministrit duke e pyetur atë se cila është akuza për të cilën e ka hedhur në gjyq. “Për çfarë më akuzoni mua? Për publikimin e audio-përgjimeve të vërteta?“, shkruan Peter Tiede.Më herët, kreu i qeverisë shkroi në rrjetin social Tëitter se i kishte dorëzuar prokurën një prej avokatëve gjermanë më të mirë, por njëkohësisht edhe më të shtrenjtët në vend, i cili për një orë merr 750 euro.

LEXO EDHE:

Përgjimet/ Rama padit gazetarin e BILD, Peter Tiede

Merr 750 euro në orë, ja avokati gjerman i punësuar nga Rama


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas