Aktualitet

“Rama është i marrë peng”- Meta: 25 prilli, betejë për demokracinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 15/03/21 |
mapo.al

Presidenti Meta, i ftuar në “Syri TV”, tha se 25 prilli nuk është betejë midis tij dhe Ramës, por një betejë për demokracinë. Meta e cilësoi Ramën si peng të interesave okulte dhe se çdo kush do mbajë përgjegjësi për atë që ka ndodhur në 8 vite qeverisje.


“Prej vitesh Ministria e Drejtësisë, nuk i jep Presidentit asnjë informacion që kërkon, për çështjen e pronave të  Komunitetit Fetar.


Ministria e Mbrojtjes, nuk i jep asnjë informacion Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura,  për pronat e Ushtrisë.Për çdo pronë që ata kanë dhënë në mënyrë të paligjshme do të mbajnë përgjegjësi. Ata që i kanë dhënë janë kandidatë për deputet të mazhorancës.
Mua nuk më intereson se kush fiton, po meqë kemi një ballafaqim, duhet të kemi parasysh që nuk është një ballafaqim midis Metës dhe Edi Ramës siç do ai ta interpretoj.

Lexo edhe :  Meta nuk dekreton “Për Bashkëqeverisjen”: Centralizon pushtetin te Rama


Ky është një ballafaqim midis instalimit të autokracisë dhe kleptomanisë në këtë vend në shërbim të interesave të të tjerëve, Rama është thjeshtë një peng i tyre”, tha Meta.

1


Etiketa: , ,

Pas