Politika

“Rama është pjesë e bandave kriminale”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:46 - 10/01/15 |
mapo.al

Arben_Ristani27dhjetorSekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani, reagoi pas lajmit se kryeministri Edi Rama ka përgatitur një padi ndaj tij, pas akuzave se ai është i lidhur me bandat kriminale.


“Rama është absolutisht pjesë e bandave kriminale dhe në mbeshtetjen e tij bandat kriminale po lulëzojnë sot në Shqipëri. Rendi dhe siguria është më e rrezikuar se kurrë dhe bandat kriminale kanë arritur deri aty sa të kërcenojnë edhe opozitën dhe për këtë përgjegjësinë sigurisht e ka absolutisht vetëm Edi Rama. Në qoftë se ai nuk do të marrë masa për të rivensodur rendin dhe sigurinë në vend do të jetë ai përgjegjësi kryesor për këtë situatë të krijuar”, tha Ristani nga Berati, ku ishte në 24- vjetorin e themelimit të PD.


Pas