Aktualitet

Rama foto nga aeroporti në Kukës: Ku hapet porta e dytë nga qielli i Shqipërisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:59 - 18/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mesditën e sotme në rrjetin social “Facebook”  një foto nga aeroporti në Kukës “Zayed, Flatrat e Veriut”, duke paralajmëruar kështu zbritjen e avionit të parë.


“Pas pak, zbresim këtu, në Kukës, ku hapet porta e dytë nga qielli i Shqipërisë”, – shkruan Rama bashkangjitur fotos.


Sot do të zbresë në pistën e këtij aeroporti një avion me të rinj nga Londra.

Avioni pritet që fillimisht të mbërrijë në Rinas, më pas udhëtimit drejt Kukësit do t’i bashkohet kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.“Zayed-Flatrat e veriut” ka një pistë prej 2.2 kilometrash dhe kullën e saj të vrojtimit, ndërsa pjesa e vendqëndrimit të avionëve është projektuar për të mbajtur njëkohësisht 3 të tillë.


Foto i avionit të nisur nga Londra

Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Facebook”:

 

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas