Rama i lutet Bullgarisë: Na hapni rrugën për të filluar bisedimet me BE-në

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Forumi Strategjik i “Bledit” në Slloveni i kërkoi Bullgarisë që të heqë veton për Maqedoninë e Veriut, për t’i hapur rrugën Shkupit dhe Tiranës për çeljen e negociatave. “Ne nuk po flasim për t’u bërë anëtarë, kur ne të bëhemi, nuk e di, Macroni që është më i riu … Continue reading Rama i lutet Bullgarisë: Na hapni rrugën për të filluar bisedimet me BE-në