Aktualitet

Rama i përgjigjet Bashës me ironinë e zakonshme të gjumit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:16 - 16/11/20 |
mapo.al

Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me postimin në Twitter të  kreut të PD, Lulzim Basha, ndërsa nuk i ka kursyer ironitë.


Basha iu drejtua qytetarëve të përfytyrojnë një qeveri që punon për njerëzit dhe jep ndihmë financiare për çdo familje.


 

Pas kësaj, Rama ironizon duke shtuar  “dhe një kryeministër që flet në gjumë dhe fle në këmbë”.Çfarë tha Basha“Përfytyroni një qeveri që punon për njerëzit, që jep ndihmë financiare për çdo familje. Një qeveri që ka një plan kundër pandemisë, që investon tek shëndetësia.

Pas 7 vitesh plot dështime, ku Rama vetëm e shkatërroi ekonominë dhe shëndetësinë, shumëkush priret të mendojë se nuk mund të jetë ndryshe. Por e vërteta është se mund dhe do të jetë ndryshe – bashkë ne do ta bëjmë realitet!”.

Lexo edhe :  Jo vetëm në Llogara, hedhje me parashutë edhe nga mali i Krujës (VIDEO)

Reagimi i Ramës

LEXO EDHE: 

“Përfytyroni një qeveri që punon për njerëzit”/ Basha-qyterarëve: Bashkë ne do ta bëjmë realitet

1


Etiketa: , , ,

Pas