Aktualitet

Rama i përgjigjet PD-së: Për numrin e testimeve nuk vendos qeveria

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:15 - 07/04/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së PD përmes Dr.Mirela Tabakut, se qeveria duhet të lejojë ekspertët e shëndetësisë për të bërë sa më shumë testime për COVID-19.


Në një reagim në rrjetrt sociale, Rama shprehet ee numrin e testimeve nuk e vendos qeveria, por Komiteti Teknik i Ekspertëve.


Postimi
A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot.PIKË!LEXO EDHE: 

PD insiston: Testimi i zgjeruar, thelbësor për të mbajtur nën kontroll COVID-19


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas