Aktualitet

Rama inspektime në Kamëz ku po punohet për lagjen e re me 21 pallate


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:53 - 12/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ndodhej ditën e sotme në Kamëz, për të ndjekur nga afër punimet në lagjen e re me 28 pallate ku do të strehohen 280 familje.


Pasi ka përfunduar infrastruktura nëntokësore, kompleksi i godinave të banimit do të jetë gati në dhjetor së bashku me parkimin, njësitë shërbimit, shëtitoren, kopshtin, çerdhen dhe shkollën aty pranë.


Do të ndërtohen 280 apartamente dhe në dhjetor do të sistemohen të gjitha familjet që kanë banuar në këto pallate.Punimet do të përfundojnë në fund të muajit nëntor. Përveç pallateve ka përfunduar edhe kopshti, ka nisur edhe punimet e çerdhes dhe shkollës.

1


Etiketa: , ,

Pas