Aktualitet

Rama inspekton rindërtimin në Fushë Krujë, batuta me punëtorët (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:18 - 30/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, në shoqërinë e ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj, kanë vizituar lagjen “Rilindja” në Fushë Krujë, ku dhe po ndërtohen 214 shtëpi individuale dhe 150 apartamente për të prekurit nga tërmeti.


Ministri Ahmetaj, tha se në shtator, ky kantier do të jetë i përfunduar.


Jemi në Fushë – Krujë, në kantierin e Fushë – Krujës, këtu po ndërtohen 214 shtëpi individuale dhe mbi 150 apartamente. Në shtator kantieri është i mbyllur”, tha Ahmetaj.Sakaq, nuk munguan as batutat e kryeministrit Rama me punëtorët.Kur ai i uroi puna e mbarë, njëri prej tyre i tha se të gjithë në atë sektor, janë demokratë. Ndërkohë nuk mungoi as kundërpërgjigja e Ramës, i cili i tha me batutë: “Mbaji se mos na hidhen”.

Lexo edhe :  "Nuk ka kthim pas" - Mesazhi i Bashës për Berishën: Do sjellim ndryshimin


Edi Rama: Puna mbarë!

Punëtori: Jemi të gjithë demokratë të çmendur këtu!

Edi Rama: Mbaji se mos na hidhen!

1


Etiketa: , , ,

Pas