Kryesore

Rama-italianëve: Investoni në Shqipëri se këtu nuk ka sindikata


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:05 - 08/06/15 |
mapo.al

ramaKryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje sipërmarrësve italianë që të vijnë në Shqipëri pasi në vendin tonë nuk ka sindikata.

“20 vjet më parë ishim ne emigrantët, tani janë 20 mijë italianë në Shqipëri. Vetëm vitin e shkuar 800-900 sipërmarrje italiane janë zhvendosur në Shqipëri”, tha Rama.


I pyetur se si arriti që Shqipëria të bëhej një “mrekulli e vogël ekonomike”, Rama tha se kjo është gjë e lehtë për t’u kuptuar.
“Ne nuk kemi senat, nuk kemi sindikata, nuk kemi të majtë radikale dhe nuk kemi komikë në parlament”, tha Rama.


Për ta “demaskuar” Ramën ka menduar sindikalistja italiane Anna Maria Furlan.


“Në Shqipëri në fakt janë dy sindikata, por janë njohur prej pak kohësh”, tha ajo.

Rama ka lëshuar edhe një batutë për homologun e tij Renzi.

“Është shumë i ngadaltë. Unë jam më i shpejtë se ai pasi jam më i vjetër dhe kam më pak kohë për të humbur”.

 

1Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas