Aktualitet

Rama: Ja ambulancat që po na vijnë nga Turqia
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:05 - 26/03/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama publikoi disa foto nga ambulancat e reja që po vijnë nga Turqia. Shqipëria ka blerë pajisje mjekësore nga Turqia. Ministrja Ogerta Manastirliu deklaroi këtë të mërkurë se me shtimin e tyre është rritur stoku i pajisjeve mjekësore që mbështet akoma më shumë mjekët dhe infermierët.“FLOTA E RE E AUTOAMBULANCAVE TË EMERGJENCAVE CIVILE GATI PËR T’U NISUR NGA TURQIA DREJT SHQIPËRISË,” shkruan Rama. Gjatë një mbledhje online të zhvilluar mes ministrave dhe kryeministrit Edi Rama, ky i fundit theksoi se avantazhi i Shqipërisë në këtë rast është qeveria turke që i hapi rrugë eksportit të tyre.
Etiketa: , ,

Pas