Aktualitet

Rama jep lajmin: Mbërrijnë 40 mijë e 800 vaksina Astra Zeneca në Rinas


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 02/06/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Facebook ka lajmëruar se në aeroportin e Rinasit kanë mbërritur 40,800 vaksina AstraZeneca.


Rama thekson se keto vaksina vijnë si pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX.


Statusi nga Edi Rama:Aeroporti “Nënë Tereza” – 40,800 vaksina AstraZeneca, pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX sapo kanë mbërritur në Tiranë.Me 899,550 vaksinat AntiCovid që kanë mbërritur deri tani në Shqipëri dhe sasitë e tjera të vaksinave që do të vijnë sipas kalendarit të kontratave që kemi siguruar, jemi të vendosur të çojmë deri në fund planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari.1


Etiketa: , , ,

Pas