Aktualitet

Rama jep lajmin: Shqipëria arrin në 800 mijë persona të vaksinuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:12 - 07/06/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Facebook ka lajmëruar se në vendin tonë janë shënuar tashmë 800,000 vaksinime.


Objektivi i qeverisë shqiptare është që deri në fund të qershorit të arrihet shifra prej 1 milion të vaksinuarve në vend.


Deri më tani në Shqipëri janë duke u vaksinuar grupmosha dhe kategori të ndryshme, duke nisur që nga mjekët, mësuesit, punonjësit e policisë, gazetarët, të moshuarit plus 60, të sëmurët kronikë, punonjësit e rrjetit të hotelerive si dhe punonjësit e transportit publik.

Statusi nga Edi Rama:

37


Etiketa: , ,

Pas