Kryesore

Rama: Kjo fundjavë pa kufizime, hapur edhe lokalet e dyqanet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:24 - 29/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot përmes Facebook se pavarësisht hapjes më 1 Qershor kjo fundjavë i gjen përsëri të izoluar njerëzit.


Ai tha se dalja nga zonat e kuqe do të jetë e ndaluar deri të hënën.


STATUSI
JA SESI DO HAPEMI NGA 1 QERSHORI DHE ÇFARË MBETET ENDE MBYLLUR NË NORMALITETIN E RI


🟢🔴 KJO FUNDJAVË DO TË JETË E LIRË PËR QYTETARËT DHE BIZNESET HAPUR, PËRFSHIRË EDHE LOKALET (JASHTË) APO PLAZHET VETËM PËR BANORËT E QYTETEVE BREGDETARE, NDËRSA DALJA NGA ZONAT E KUQE E NDALUAR DERI TË HËNËN🚫Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas