Aktualitet

Rama-Manastirliu në Kamëz: Sot arrihet në 300 mijë vaksinime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:57 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu kanë ndjekur procesin e vaksinimit në Kamëz.

“Vijojmë me vaksinimin masiv të popullatës +60 vjeç edhe në Kamëz. Kemi filluar me të sëmurët kronikë si prioritet. Sot arrijmë në 300 mijë vaksinime, mbi 200 mijë të moshuar tashmë kanë kryer dozën e parë të vaksinës”, tha Manastirliu.


Ministrja Manastirliu bëri me dije se ditën e shtunë vijnë edhe 40 mijë doza të AstraZeneca-s nëpërmjet Covax.

Ministrja e Shëndetësisë ka bërë me dije se këtë fundjavë do të nisë edhe vaksinimi i operatorëve turistikë.Që prej fillimit të vaksinimit janë kryer në total 281,254 doza të vaksinës ndaj COVID19. Vaksinimi masiv vijon me kalendar të kombinuar për personat +60 vjeç dhe punonjës të shërbimeve kritike.

Lexo edhe :  Numërohen kutitë e fundit në Durrës, PS-LSI betejë për mandatin e Edi Ramës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas