Aktualitet

Rama: Mandatin e tretë, studentët shqiptarë do marrin diploma europiane këtu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:08 - 25/05/21 |
mapo.al

Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në Facebook thotë se ka nisur konsultimi me me rektorët e universiteteve publike për krijimin e Komitetit të Përbashkët për Politikat e Arsimit të Lartë.


Rama premton se gjatë mandatit të tretë studentët shqiptarë do kenë mundësi të marrin diploma europiane këtu.


“Nisëm sot konsultimin me rektorët e universiteteve publike për ngjitjen e Arsimit të Lartë në një nivel tjetër dhe dakordësuam krijimin e Komitetit të Përbashkët për Politikat e Arsimit të Lartë. Do të punojmë ngushtësisht së bashku që ta kthejmë Mandatin e Tretë në fazën e një hopi të madh, drejt Objektivit Strategjik të Hapjes së Dyerve të universiteteve tona për Universitetet Publike Europiane dhe krjimin e kushteve, që studentët tanë të mund të marrin në të ardhmen diploma europiane këtu, në Shqipëri“, ka shkruar Rama në Facebook.

Lexo edhe :  Pr.ligji/ Çfarë përfitojnë fëmijët që u kanë rënë prindërit në krye të detyrës


 1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas