Kryesore

Rama: Marrëveshjen e 5 qershorit e votoj me mendje, jo me zemër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:07 - 23/07/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama bën thirrje opozitës parlamentare për të votuar marrëveshjen e 5 qershorit.


Nga foltorja e Kuvendit kreu i qeverisë tha se marrëveshjen e 5 qershorit e voton me mendje, por jo me zemër.


“Jam me mendje që duhet ta votojnë dhe duhet ta votojnë të gjithë edhe Myslimi, jo se mua më pëlqen përkundraz unë kam problem të madh. Marrëveshjen  e 5 qershorit unë e votoj me mendje, por jo me zemër. PS nuk detyrohet nga askush tjetër përvec nga njerëzit që përfaqëson dhe kur është në qeveri ndaj detyrimeve që ka ndaj këtij vendi”, u shpreh Rama.


Vijon…Etiketa: , , , ,

Pas