Aktualitet

“Rama mashtrues”, Vasili publikon e-mailet e Gjiknurit: s’kishte asnjë pretendim për Kodin Zgjedhor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:54 - 16/07/20 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI-së dhe njëherazi anëtar i Këshillit Politik, Petrit Vasili ka publikuar sot në një status në Facebook, disa e-maile nga mbledhjet e këtij Këshilli, ku sipas tij Damian Gjiknuri gjatë diskutimeve nuk ka paraqitur asnjë pretendim për ndryshimin e Kodit Zgjedhor.


Në statusin e tij Vasili e quan Ramën mashtrues dhe se ndyshimet kushtetuese po shkatërrojnë marrëveshjen e 5 qershorit.


Statusi i plotë


Rama mashtrues, nuk kishte asnje pretendim per 5 qershorin!(Dokumenti).


Edi Rama mashtron hapur kur flet per Reformen Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese e shkaterrimin e marreveshjes se 5 qershorit.

Perfaqesuesi i Rames ne Keshill Politik Damian Gjiknuri i ka konfirmuar me shkrim(e-mail) ketij Keshilli se nuk ka asnje pretendim per kodin e miratuar konsensualisht sipas 5 qershorit.

Ndaj Rama eshte thjesht nje dhunues i kushtetutes, nje uzurpator pushteti, nje karagjoz politik dhe duhet trajtuar si i tille.

Shikoni e-mailet qe provojne qarte se Rama nuk kishte asnje pretendim.


Etiketa: , , ,

Pas