Aktualitet

Rama mbledh qeverinë në Dajt: Surprizat e kabinetit të ri në shtator


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:18 - 12/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka mbedhur dje në Dajt ministrat ku i ka informuar rreth ndryshimeve që do të bëjë në shtator, kohë kur do të formohet edhe qeveria e re.


Mësohet se Rama ka thënë se “ministrat e rinj mund të mos jenë nga radhët e kandidatëve për deputet më 25 prill”, çka do të thotë se mund të ketë prurje të reja jashtë strukturës së Partisë Socialiste.


Po ashtu bëhet me dije se ndryshimet do të fillojnë nga Ministria e Energjetikës dhe Ministria e Jashtme, përfshirë edhe disa prej ministrive të tjera të rëndësishme.Kujtojmë se Partia Socialiste fitoi e vetme 74 mandate dhe se kjo i krijon asaj mundësinë që të krijojë qeverinë.
Ndërsa Edi Rama mori një tjetër mandat qeverisës, duke u bërë kështu i pari kryeministër që fiton tre mandate radhazi.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas