Kryesore

Rama: Mbyllni grevën dhe ulemi! Gratë naftëtare: Cakto më parë datën dhe orën e takimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:38 - 28/10/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish thirrje grave naftëtare të ndërpresin grevën e urisë.


Ai shprehet se po punohet për të gjetur investitorë seriozë që të rinisë puna në rafineri, ndërsa shton se meqenëse ata nuk pranojnë të dalin në asistencë ka vetëm një rrugë: “Të mbyllin grevën dhe ulen për të qarë hallin”.


“Jam gati të vij tek ju sapo të mbyllni grevën e të flasim si do mundemi t’ju ndihmojmë për këtë hall që nuk e ka krijuar qeveria”, shkruan Rama në një Twitter.“Ne po punojmë për të gjetur investitorë seriozë që të rindezin rafinerinë edhe pse greva juaj nuk ndihmon as për këtë! Ndërsa për ndihmën e mundshme shtetërore ndërkohë, meqë ju s’pranoni as të dilni në asistencë, ka vetëm një rrugë: Mbyllni grevën dhe ulemi qajmë hallin!”, thekson kryeministri.

Lexo edhe :  "Kosova është Serbi"/ Letra e Edi Ramës për mikun e Arkanit, Mihajloviç: Kam admirim antik për ju!


Pas kësaj deklarate te kryeministrit Edi Rama, i menjëhershëm ka qenë reagimi i grave naftëtare. Ato i bëjnë thirrje kreut të qeverisë që të caktojë datën dhe orën në fillim, përpara se të kërkojë mbylljen e grevës së urisë. “Pa një gjë konkrete nuk dalim nga greva. Kryeministri të caktojë datën, orën dhe vendin e takimit“, ka qenë qëndrimi i grave naftëtare.

Greva e urisë së grave naftëtare ka hyrën në ditën e 14-të, ndërsa gjendja shëndetësore e tyre vijon të përkeqësohet.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas