Kryesore

Rama-Metës: Lajm i keq për ty, vaksinat vijnë sot, nesër rinisin fluturimet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:09 - 08/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas thirrjes së presidentit Ilir Meta për t’u ulur dhe negociuar me kontrollorët e trafikut ajror të aeroportit të Rionasit.

Rama shkruan në Tëitter se ka një lajm të keq për kreun e shtetit, duke shtuar se sot mbërrijnë në Rinas vaksinat, ndërsa nesër rinisin normalisht fluturimet nga aeroporti ndërkombëtar, jashtë funksionit prej më shumë se 24 orësh.


Postimi i Ramës
Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër! Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrunpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!
LEXO EDHE:

Meta kërkesë KLSH-së: Auditim të plotë për ‘Albcontrol’, qeveria të negociojë

 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas