Rama kundër BE: Mirëpresim opinionin e Venecias, por për zgjedhjet e tjera

Kryeministri Edi Rama nuk tërhiqet nga rrëzimi i dekretit të Ilir Metës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, pavarësisht nga thirrjet e Brukselit dhe të komisionerit të BE për Zgjerimin Oliver Varhelyi. Kreu i qeverisë shprehet se Kuvendi nuk do të humbë asnjë sekondë, duke paralajmëruar se në seancën e të enjtes, mazhoranca do të rivotojë … Continue reading Rama kundër BE: Mirëpresim opinionin e Venecias, por për zgjedhjet e tjera