Aktualitet

Rama mungon në Parlament, Opozita kërkon ndërprerjen e seancës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:21 - 16/09/21 |
mapo.al

Në orën 16.00 ishte parashikuar që të nisnin debatet në Kuvend, lidhur me qeverinë e re dhe programin e saj.


Mirëpo, Kryeministri, nuk ishte i pranishëm, dhe Opozita ka kërkuar që ai që është përgjegjës për programin dhe për qeverinë, të jetë aty për të dhënë llogari.


Zyra e shtypit e Kryeministrit ndërkohë ka njoftuar kryetaren e Kuvendit, se Rama kishte punë të rëndësishme dhe do të ishte prezent në orën 17.00.Grupi parlamentar i PD ka kërkuar mbledhje, dhe me gjasë, seanca do të rikthehet, kur Kryeministri Rama të jetë prezent.52
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas