Aktualitet

Rama e Veliaj ndezin dritat e pemës në qendër, i pret një surprizë e pakëndshme (Foto+Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:05 - 09/12/19 |
mapo.al

Kryeministri i vendit Edi Rama së bashku me kryebashkiakun Veliaj ishin sot pasdite në qendër të Tiranës për të ndezur dritat e pemës së Vitit të Ri.


Mirëpo, si Rama dhe Veliaj nuk e prisnin surprizën e pakëndshme që iu bë nga një grup të rinjsh që kishin ardhur aty me pankarta dhe me një pemë simbolike, e pikturuar me tulla, për të dhënë mesazhin e tragjedisë që ndodhi më 26 nëntor në Shqipëri.


Me thirrje “Turp! Turp!”, të rinjtë protestues reaguan ndaj Ramës e Veliajt në lidhje me keqpërdorimin e parave në këto ditë të vështirë, pas fatkeqësisë natyrore. Të rinjtë kanë shoqëruar ceremoninë e Ramës e Veliajt me thirrjen “nuk është koha për zbukurime kur ka shkatërrime”.


<
>
WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.44 WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.45 WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.45 (1) WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.45 (2) WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.46 WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.46 (1) WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.46 (2) WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.46 (3) WhatsApp Image 2019-12-09 at 20.52.47

Nuk mund të mos viheshin re nga kryeministri, i cili urdhëroi gardistët që t’i largonin të rinjtë nga sheshi ‘Skëndërbej’.


 Etiketa: , , , ,

Pas