Negociatat/ Rama e ka sërish me BE-në: Doni të martoheni me ne, por s’na flisni

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në Forumin “Europa Park” në Mynih të Gjermanisë, nga ku theksoi se shqiptarët janë të dashuruar verbërisht me Europën dhe presin çeljen e negociatave. Rama tha se javën e kaluar, Komisioni Evropian prezantoi një 28 miliardë eurosh për investuar në energji, infrastrukturë dhe dixhitalizim. “Kemi një rezultat të … Continue reading Negociatat/ Rama e ka sërish me BE-në: Doni të martoheni me ne, por s’na flisni