Aktualitet

Rama: Në fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:48 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama këtë të enjte në kuadër të fushatës së vaksinimit në vendin tonë ka bërë me dije se në fundjavë priten doza të tjera të vaksinës anti-Covid.


Kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se të shtunën dhe të dielën do të mbërrijnë 90 e 800 doza nga vaksina AstraZeneca.


Ndër të tjera ai thekson se kur ja kanë dalë me tërmetin e me pandeminë, si të mos ia dalim me rritjen e fuqishme ekonomike në vitet me diell që kemi përpara.“Të shtunën dhe të dielën mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca
Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit dhe ne do ta tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve brenda majit😍

Kur ia dolëm me tërmetin e me pandeminë, si të mos ia dalim me rritjen e fuqishme ekonomike në vitet me diell që kemi përpara! Karakteri ynë u sprovua në dy tragjedi të mëdha dhe fuqia jonë e përbashkët do të vazhdojë të bëjë të mundura edhe arritjet më të vështira🤗

Besim, durim, bashkim dhe punë ditë e natë”, shkruan Rama.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas