Aktualitet

Rama në Pragë: Mbështetje për negociatat nga 4 shtetet

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 14:33 - 12/09/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.


Por kjo nuk është e gjitha sipas Ramës, pasi ka dhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik.Kryeministri Rama ne Facebook
Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik 👍Etiketa: , , ,

Pas