Aktualitet

Rama: Në shtator nis puna për lungomaren e Sarandës

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 10:47 - 18/08/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama deklaron se në shtator do të nisë puna për një tjetër lungomare. Bëhet fjalë për qytetin e Sarandës, do të ketë një shëtitore bregdetare ashtu si Vlora. Kryeministri thotë se procedura ka përfunduar dhe në shtator nis puna, për të transformuar Sarandën ashtu si Vlora.


“Sapo ka përfunduar procedura dhe nis në shtator puna, për projektin e vijës bregdetare të SarandësNjësoj siç Lungomarja transformoi Vlorën, ky investim do të ndryshojë faqen e Sarandës turistike


#SarandaqëDuam☀️

#ShqipëriaqëDuam”, shkruan Rama.


Etiketa: , ,

Pas