Kryesore

Rama: Nga 11 Maji hapen parukeritë, berberët dhe dentistët, zgjerohet liri-dalja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:53 - 01/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka bërë zyrtare masat e reja lehtësuese duke filluar nga data 11 Maj.


Parukeritë, berberët dhe dentistët do të hapin bizneset e tyre.


Gjithashtu do të zgjerohet edhe lëvizja e automjeteve pa autorizim brenda qarqeve.


Ndërkohë nga data 18 Maj do të hapen baret dhe restorantet vetëm në ambjentet e jashtme.


Postimi i Ramës:

TRE TË HËNAT E ARDHSHME DHE LEHTĒSIMET E ÇDO JAVE PAS TYRE😊

*Ky plan do të ndryshojë, nëse dinamika e epidemisë ndryshon negativisht


Etiketa: ,

Pas