Aktualitet

Rama nga Fushë-Kruja: Ndërtojmë shtëpi si të të pasurve, për të zakonshmit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:50 - 28/02/21 |
mapo.al

Kryeministri Rama e ka nisur të dielën me pamje nga kantieri i ndërtimit në Fushë-Krujë nga ku, jep mesazh “shpresëdhënës”.


15 muaj pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, përmes një videoje në rrjetet sociale, Rama thotë se këta njerëz nuk do të jenë kurrë vetëm, sepse ai do të jetë aty për t’i kujtuar se nuk do të jenë kurrë të pasur por të zakonshëm.


Mesazhi i Ramës:MIRËMËNGJES
dhe me Lagjen e Rilindjes së Fushë-Krujës, e cila pas disa muajsh do të jetë një ndër lagjet më të bukura rezidenciale të Shqipërisë, por jo për të pasurit po për njerëzit e zakonshëm të këtij vendi, që humbën gjithçka 15 muaj më parë nën goditjen tragjike të tërmetit, e të cilët kurrë nuk i lamë dhe nuk do t’i lemë vetëm, ju uroj një të diel të qetë.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas