Aktualitet

Rama nuk preferon makinën, udhëton me helikopter nga Himara në Vermosh (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:23 - 03/08/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar dy herë ditën e sotme me helikopterin “Cougar” të ushtrisë.


Rama iku nga fusha e sportit e Himarës për në Vermosh me helikopter ditën e sotme për të inauguruar pikën e re kufitare me Malin e Zi dhe është rikthyer sërish në Himarë me helikopter.


MAPO sjell ekskuzivisht videon e momentit kur kryeministri zbret nga automjeti “Lincoln” dhe ngjitet në helikopterin e ushtrisë.Në rrjet nuk kanë munguar kritikat për kryeministrin i cili përdor helikopterin në një kohë kur vendi është i “pushtuar” nga zjarret dhe autoritetet nuk kanë mjetet e duhura për t’iu përgjigjur emergjencës.


Shtëpitë e banorëve përreth stadiumit dridhen kur helikopteri ulet në fushën e gjelbër të Himarës. E njëjta situatë është përsëritur edhe gjatë pasdites, kur helikopteri është kthyer me kryeministrin në bord.

Lexo edhe :  Vizita/ Hillary Clinton fton Ramën në SHBA, çmimi që do marrë kryeministri

Kreu i qeverisë po pushon prej disa ditësh në rezidencën qeveritare të Himarës. Mësohet se Rama do të ketë edhe një darkë pune me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim e cila gjithashtu po pushon në bregdetin e jugut, teksa sot takoi banorë të fshatit Vuno.

***

Ditën e sotme është regjistruar në vendin tonë viktima e parë nga zjarret. Ai është Andrea Haxhiaj, i cili vdiq teksa luftonte për shuarjen e flakëve së bashku me bashkëshorten e tij. Gruaja e të ndjerit ndodhet në spital pasi ka marrë plagë të shumta nga flakët.

1


Etiketa: , , , ,

Pas