Aktualitet

Rama nxjerr dëshminë e çiftit të prekur nga tërmeti: Iu gjendëm pranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 14/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dëshminë e një çifti të moshuarish në zonën e Maminasit, të cilët mbetën pa shtëpi nga tërmetet e dy viteve më parë.


Ata tregojnë përjetimet e momentit të tërmetit dhe çfarë ndodhi më pas me strehën e tyre. Sakaq, Rama uron një ditë të mbarë “me zemrën plot nga gëzimi që iu gjendëm pranë”.


“MIRËMËNGJES 😊
dhe me zemrën plot nga gëzimi që ju gjendëm pranë atyre që pas tërmetit humbën strehën, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.1Etiketa: , , ,

Pas