Aktualitet

Rama nxjerr videon dhe prezanton platformën: E ardhmja e afërt e transportit…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:26 - 03/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” bën me dije se për herë të parë në Shqipëri platforma digjitale e transportit rrugor ndërqytetas përmes e-Transport do të menaxhojë dhe monitorojë fluksin,

Sipas kryeministrit kjo platformë do të menaxhojë fluksin e udhëtarëve për gati 50 milionë bileta udhëtimi në vit.


Statusi nga Edi Rama:

MIRËMËNGJESJa e ardhmja e afërt digjitale e transportit rrugor ndërqytetës përmes e-Transport.


Për herë të parë në Shqipëri, kjo platformë inovative do të menaxhojë e monitorojë fluksin e udhëtarëve në linjat e transportit, për gati 50 milionë bileta udhëtimi në vit, duke sjellë një përmirësim rrënjësor të eksperiencës së udhëtimit në Shqipëri!

Modul biletimi elektronik online (përmes aplikacionit në celular dhe faqes online), në autobus e në stacione, si dhe në agjencitë e udhëtimit

Lexo edhe :  Rama kritikon Lelin: Të mbarojmë Lungomaren, s'presim të vdekurit e Bashkisë

APLIKACIONI FALAS për:

520 linja

242 operatorë

2,282 mjete

176


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas