Kryesore

Rama nxjerr videon: Si do jepen autorizimet për bizneset
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:35 - 27/04/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një video-postimi në rrjete sociale tregon se si do të jepen autorizimet për bizneset.


Rama shprehet se janë tre seksione të dedikuara sipas profilit të biznesit për, transport të stafit me autobusë ose furgona, leje-dalje për të marrë shërbime private dhe publike në çdo kohë brenda fashës orare 05:00-17:30 dhe leje e veçantë për bizneset që ofrojnë shërbim 24/24.


Kryeministri Rama video ne FB:


🟢LEHTËSOHET LËVIZJA PËR BIZNESET E LEJUARA! GATI “LEJE QARKULLIMI SIPAS NEVOJËS SË SUBJEKTEVE” NË www.e-albania.al


🟢TRE SEKSIONE TË DEDIKUARA SIPAS PROFILIT TË BIZNESIT, PËR:

✅ TRANSPORT PËR STAFIN ME AUTOBUSË OSE FURGONA

✅ LEJE-DALJE PËR TË MARRË SHËRBIME PRIVATE DHE PUBLIKE NË ÇDO KOHË BRENDA FASHËS ORARE ZYRTARE: 05.00-17.30

✅ LEJE E VEÇANTË PËR BIZNESET QË OFROJNË SHËRBIM 24/24

🔴KUJDES! ABUZIMI ME APLIKIMET PËR LEJE DUKE ZGJEDHUR SEKSIONIN QË NUK KA ASNJË LIDHJE ME AKTIVITETIN TUAJ, SJELL BLLOKIMIN E BIZNESIT TUAJ NË SISTEM.


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas