Rama: Pa Merkel, Ballkani s’do ishte njësoj, për detin e diellin jemi përpara BE

Në një konferencë të përbashkët me kancelaren gjermane Angela Merkel, kryeministri Edi Rama nuk i kurseu lëvdatat për punën e saj në postin e kancelares në lidhje me ndikimin e saj në Ballkan dhe politikat europiane. Rama u shpreh se pa punën e Merkel për procesin e Berlinit, Ballkani nuk ishte sot ai që është. … Continue reading Rama: Pa Merkel, Ballkani s’do ishte njësoj, për detin e diellin jemi përpara BE