Aktualitet

Rama: Plani me 3 pika për përballimin e krizës energjetike














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:57 - 09/10/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi planin e qeverisë për krizën energjetike, deklaroi se çmimi nuk do të rritet për të gjitha kategoritë e konsumatorëve






Sipas Ramës plani është në kuadër të mbrojtjes së qytetarëve dhe biznesit të vogël nga efektet e rënda që do të kishte një rritje e pakontrollueshme e çmimeve në ekonominë e tyre.


“Ka tre pika. E para garantimin pa ndërprerje të energjisë. Mbrojtja e familjes dhe bizneseve të vogla nga rritja e energjisë. E treta garantimin e fondit të nevojshëm likuid për ndërveprimin me tregun.” – tha Rama.







Një ditë më parë Rama tha se kjo krizë është e diktuar nga klima që ka prekur të gjithë Europën.




Ndërkohë ai ka shtuar se kriza do të ketë kulmin e saj në mesin e vitit të ardhshëm, teksa theksoi se edhe pas tejkalimit të saj, çmimi i energjisë nuk do të kthehet më në nivelet e tanishme.

Lexo edhe :  VIDEO/ Rama shmang Lelin në Vlorë, kryeministri s’e sheh në sy


LEXO EDHE:

Rama: Reforma në energji, ulëm çmimin në 9.5 lekë për mbrojtjen e konsumatorit

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas