Aktualitet

Rama: Mund të lejojmë kanabisin farmaceutik, kundër koronavirusit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:23 - 03/04/20 |
mapo.al

Në emisionin “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama u shpreh se po studiohet mundësia e lejimit të kanabisit farmaceutik, për arsye mjekësore kundër koronavirusit.


Pyetjes se disa studiues kanë thënë se hashashi mund të luftojë koronavirusin, Rama e konfirmoi dhe tha qe po shikohet si mundësi.


Arjan Çani: Kujt do t’ia lësh drejtimin e qeverisë po u infektove?


EDI RAMA: Timonin do ta mbaj vetë tek respiratori, drejtimin ta marrë kush të dojë.


Arjan Çani: Po ‘Ben Tigrit’ çfarë porosie do t’i lije?

EDI RAMA: Do i them, o ti o korona duhet të keni ikur kur të dal nga këtu.

Arjan Çani: Thonë që hashashi shëron koronavirusin…

EDI RAMA: Atë pa leje nuk e lejojmë, atë me leje po e studiojmë. Jemi të avancuar, por akoma nuk jemi ne kapitullin e fundit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas