Aktualitet

Rama prezanton qeverinë, e pranishme edhe Linda: Ministrat, sipas rezultatit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:22 - 16/09/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka nisur në parlament prezantimin e prgramit dhe anëtarëve të kabinetit të mandatit të tretë.


Shefi i rilindjes u shpreh që në krye se është krenar për përmbysjen në aspektin gjinor që ka bërë me kabinetin e tij, duke u futur në 5-sëshen e parë të OKB.


Por, Rama tha se kjo nuk ka qënë qëllim më vete.Në këtë aspekt, ai ka theksuar se koha e qendrimit në qeveri të ministrave e ministreve, do të varet vetëm nga puna dhe rezultatet e tyre.
E pranishme në këtë seancë, në një nga llozhat e Kuvendit, është edhe bashkëshortja e kryeministrit, Linda Basha.1


Etiketa: , , , , ,

Pas