Aktualitet

Rama: Priten 11 700 vaksina Pfizer, mbi 770 mijë injektime të kryera deri tani


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 30/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama jep lajmin se nesër do të mbërrijnë në vendin tonë edhe 11 700 vaksina të kompanisë Pfizer.


Në një video-mesazh në “Facebook”, Rama thekson se deri më tani janë kryer në total mbi 770 mijë vaksina për qytetarët mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike.


 “Me vaksinimin e punonjësve të transportit publik, ia kemi dalë të kryejmë më shumë se 770 MIJË vaksinime për qytetarët mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike.Nesër priten sërish 11,700 doza vaksinash Pfizer, për të vijuar pa u ndalur me kalendarin e vaksinimit anticovid #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Rama.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas