Aktualitet

Rama publikon videon me autobusët hibridë, tregon kur do përdoren nga qytetarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:49 - 25/07/21 |
mapo.al

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zbuluar mëngjesin e sotëm se kur do të nisë nga puna linja e madhe unazore në Tiranë me 66 stacione.


Teksa ka publikuar në Facebook një video të flotës së re të autobusëve hibridë, kreu i qeverisë shkruan se në muajin gusht do të nisë nga puna kjo linjë e madhe.


“MIRËMËNGJES dhe me gjeneratën e re të transportit publik, autobusët hibridë elektrikë që do të hyjnë në shërbim për Tiranën e gjelbër e të pastër, ju uroj një të dielë të bukur.Në Gusht nis linja e madhe unazore 13.2km me 66 stacione”, shkruan Rama.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas