Aktualitet

Rama: Qeveria e re shpallet javën e ardhshme, kemi plotësuar kushtet për në BE


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 25/08/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, teksa mbante fjalën përmbyllëse të mandatit të dytë qeverisës, tregoi sipas tij disa nga arritjet më të mëdha, një prej tyre edhe ofrimi i shërbimeve digjitale. Rama tha se kemi përmbushur kushtet për integrimin në BE ndërsa bëri me dije se qeveria e re do të shpallet javën e ardhshme


Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria gjatë mandatit të tij të dytë qeverisës ka rritur eksportet bujqësore. Gjithashtu Rama tha se gjatë qeverisjes kanë bërë shumë edhe për kulturën.


Gjatë kësaj konference Rama tha se e mbyllën këtë mandat me shërbimet më të mira digjitale në Rajon. Kreu i qeverisë theksoi se duhet të jemi të gjithë krenar për ato çka janë bërë në fushën e mbrojtjes, ndërsa shtoi se e mbyllin këtë mandat me realizimin e kushteve dhe stërkushteve për integrimin në BE.

Lexo edhe :  VIDEO/ La Tiranën për biznesin në Bjeshkët e Tropojës, 64-vjeçari me lopatë në dorë: Nuk na hapin rrugën nga bora


LEXO EDHE:
Fjala përmbyllëse e mandatit të dytë qeverisës, Rama: Çomo dorëzoi mandatin1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas