Kryesore

Rama reagon sërish pas refuzimit të Bashës: Jam gati të bashkëpunoj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:57 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas refuzimit të Lulzim Bashës të ftesës për të bashkëpunuar pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Nga Kamza, ku zhvilloi mitingun elektoral me mbështetësit, Rama përsëriti se është i gatshëm të bashkëpunojë me liderin e opozitës, por me kushtin që ky i fundit të distancohet nga ish-kryeministi Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta.


“Më thonë je gati të bashkëpunosh me Lulzim Bashën. Patjetër që jam gati të bashkëpunoj me Lulzim Bashën. Por me një kusht që Basha të distancohet nga Iliri dhe Saliu. Basha nuk është lider por udhëndjekës i Saliut dhe Ilirit” u shpreh Rama.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas