Kryesore

Rama reagon për bllokimin e qytetarëve në kufijtë fqinje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:22 - 01/06/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për bllokimin e qindra qytetarëve në kufijtë e Shqipërisë. Rama thotë se ende shumë shtete nuk i kanë hapur kufijtë, prandaj shqiptarët nuk mund të udhëtojnë.


Postimi i Ramës:


“Na hap kufijtë o Ramazon se gjithë bota i ka hap!”e kur thosha jo s’i ka hap gjithë bota, ne do jemi nga të parët fare, gënjeja unë! Po tani që ne i hapëm e shikoni që të tjerët jo? E pra, unë kam njëmijë të meta, po NUK GËNJEJ dhe mirë a keq THEM ATË QË BËJ DHE BËJ ATË QË THEM!


Dhe mos keqkuptohemi, s’e kam me bllokimin e çuditshëm të makinave të Shqipërisë në kufirin e Kosovës për dizinfektim, po për plot kufij fqinj ose jo, që janë ende mbyllur! Prandaj DURIM, BESIM dhe KUJDES NGA NXITIMI NË NGRËNIEN E RRENAVE se helmojnë gjakun e çorodisin mendjenEtiketa: , ,

Pas