Aktualitet

Rama: Reforma në energji, ulëm çmimin në 9.5 lekë për mbrojtjen e konsumatorit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:39 - 09/10/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp po prezanton planin e qeverisë për të përballuar krizën energjetike.


Rama thotë se me reformën në energjinë elektrike çmimi i saj është ulur në 9.5 lekë dhe që nga viti 2015 nuk ka lëvizur më, me qëllim për të mbrojtur konsumatorin.


“Me reformën tonë të energjisë çmimi është ulur në 9.5 lekë për të mbrojtur kosnumatorin. Çmimi që kemi vënë është nën konston e prodhimit”-tha Rama.Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se qeveria do të ketë në fokus të gjithë qytetarët dhe specifikisht familjet në nevojë e biznesin e vogël.
1
Etiketa: , , ,

Pas