Aktualitet

Rama rrëfehet për Teatrin, bretkosat e pishinës dhe lavazhi i aktorëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:50 - 21/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Rama tregoi sot në Parlament disa histori lidhur me Teatrin. Ai tha se kur ishte kryetar Bashkie kishte marrë një propozim nga një biznesmen pranë Kryeministrit Berisha, që tek zona e Teatrit, ai të zhvillonte një projekt për teatër dhe qendër tregtare.


Rama tha se e kishte kundërshtuar si ide, dhe kishte qënë në favor të një Teatri tek Piramida.


Duke bërë ironi me aktorët dhe teatrin, Rama tha se pishina e asaj godine ka shërbyer vetëm për bretkosat që kanë qënë shpesh të vetmet spektatore të pjesëve teatrale, dhe ku uji i kësaj pishine është përdorur për të larë makinat e aktorëve. 
LEXO EDHE:Teatri/ Rama i kthehet pandemisë dhe dramës që ka kaluar me djalin

1


Etiketa: , , , ,

Pas