Kryesore

Rama: Sabotimi në Rinas, frymëzim nga Saliu dhe Iliri për të bllokuar vaksinat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:58 - 07/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas grevës së punonjësve të AlbControl në aeroportin e Rinasit. 

Kreu i qeverisë e quan sabotim ndërprerjen e punës në kullën e kontrollit e cila sipas tij nuk do të tolerohet, ndërsa shton se frymëzuesit e kësaj proteste janë presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha.


Rama thotë se organizatorët e grevës duan bllokimin e punës në aeroport për të mos ardhur vaksinat.
“Sabotimi i rëndë i aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza” nuk do të tolerohet! Frymëzuesit e kësaj lëvizjeje të çartur çartiste, Saliu që gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri, që hedh gurin e markës “Leshko” dhe fsheh dorën, duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!


Organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin, që ndalon rreptësisht ndërprerjen e aktivitetit të kullës nga ana e kontrollorëve! Të tjerët duhet të vendosin menjëherë: O me shtetin në punë o me antishtetin në një proces penal për cënim të sigurisë kombëtare!” 


LEXO EDHJE:

Greva e AlbControl, Balluku: Grusht shteti për të marrë peng vendin

1


Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas