Aktualitet

Rama: Sali Berisha nuk është fare në radarët e Soros


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:26 - 27/09/21 |
mapo.al

I pyetur për akuzat e Berishës, se ka lidhje me lobimin për shpalljen e tij non-grata, Edi Rama e ka hedhur poshtë, duke thënë se Departamenti i Shtetit nuk ndikohet dot.


Duke u ndalur tek takimi i fundit në SHBA me miliarderin, Rama shtoi se George Soros mund ta dijë si emër, Sali Berishën, por ky i fundit sipas tij, nuk është në asnjë plan apo radar të themeluesit të Shoqërisë së Hapur.


Kryeministri përmendi shumë projekte dhe ndihma që Soros ka dhënë për Shqipërinë në ditë të vështira, dhe për këtë ne duhet ti jemi mirënjohës.Edi Rama u shpreh se e ka për nder që e ka mik George Soros dhe është krenar.
Ai shtoi se nuk ka përfituar asgjë politikisht nga Soros.

Lexo edhe :  Kur "vret" babën!


Përpara se të hynte në politike, ai tha se ka pasur avantazhe nga fondacioni për ndonjë bursë apo udhëtim.

1


Etiketa: , ,

Pas