Aktualitet

Rama: Së shpejti 651 mijë vaksina Pfizer në rajon! Leyen: Bashkë do kapërcejmë pandeminë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 27/03/21 |
mapo.al

Bashkimi Europian do të sjellë në Ballkan 651 mijë vaksina “Pfizer”, ku Shqipëria pritet që të ketë pjesën e saj nga dërgesa e Brukselit në drejtim të rajonit tonë.


Lajmin e bëri të ditur kryeministri, Edi Rama ku shprehet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.


Deri tani Shqipëria ka marrë vaksina nga “Pfizer”, “AstraZeneca”, por edhe ruse e kineze në ditët e fundit.

Gjithashtu Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka shpërndarë në Twitter një status ku tregon destinacionin e vaksinave.Statusi nga  Ursula Von der Leyen:


Ne jemi pranë partnerëve tanë në Ballkanin Perëndimor. Diskutova me Edi Ramën për shpërndarjen e vaksinave në Shqipëri, financuar nga komisioni Europian për të vaksinuar sa më shpejt punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe njerëzit në nevojë. Së bashku do të kapërcejmë pandeminë.

Statusi nga Edi Rama:

Lexo edhe :  Akuzat e Bashës, Rama: Humbësit le të merren me ne, dora jonë e shtrirë

LAJM I MIRË në telefonatën me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen: Së shpejti 651 mijë vaksina Pfizer do të vijnë në rajon nga Bashkimi Europian
Më në fund

*në zyrat e Bashkisë Krujë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas