Aktualitet

Rama sërish te “Air Albania”, tregon SMS-të që mori pasi bëri vaksinën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:29 - 12/01/21 |
mapo.al

Në stadiumin “Air Albania” vijon sot dita e dytë e vaksinimit anticovid. Sot vaksinohen epidemiologët nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja.

Kryeministri Edi Rama ishte sot atje për të vëzhguar mbarëvajtjen e këtij procesi.


Rama tregoi dhe mesazhet që i kanë mbërritur në telefon pasi ai bëri dje vaksinën.
Çdo gjë në rregull, se unë pasi e bëra më çonin mesazh: Mirë je?!”


Ditën e e djeshme janë bërë gjithsej 49 vaksina, mes tyre vaksinat e para i bëri kryeministri Edi Rama dhe shefja e shërbimit infektiv Najada Çomo.


Procesi i vaksinimit zgjat rreth një orë. Personi i cili do të vaksinohet përmes koordinatorit do të paraqitet në ambientet e stadiumit do të ulet në karriget para vaksinimit ku do të plotësojë formularin e vaksinimit.

Në materialin informues për vaksinën thuhet se do të duhen rreth 7 ditë nga doza e dytë e vaksinimit për të krijuar mbrojtje nga virusi sars-cov2.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas