Aktualitet

Rama shkel ligjin, ngul reklamat e Rilindjes anës rrugëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:27 - 19/03/21 |
mapo.al

Duket se frika nga humbja në zgjedhjet e 25 prillit e nxit kreun e qeverisë Edi Rama, që të shkelë ligjin.


Vendosja e posterave të mëdhenj në anë të rrugëve kombëtare është shkelje ligjore.


Siç është kjo në fotot e mëposhtme që është vendosur në aksin Peqin–Rrogozhinë.

Këto raklama nuk lejohen me ligj që të vendosen para datës 26 mars, kur fillon zyrtarisht fushata elektorale, por Rilindja nuk pyet as për ligj dhe as për rregulla.<
>
171b6660-3ce1-4b71-a758-aa12af624517 cc9cc555-ed45-4795-b633-99a185cdeadc ddc7ad96-81b5-44ed-a72f-cbd80edd378d ccdd1deb-1b35-407c-8def-923764cb8de3
1
Etiketa: , ,

Pas